BIOSALON W TROSCE O WAS

Przeniknij do świata BIOBOTANIC – to naturalny wybór…

Koncepcja BIOSALONU obejmuje znacznie więcej niż zwykły salon, to połączenie jakości i kreatywności, to miejsce dla tych, którzy hołdują mariażowi zdrowia z pięknem. Jeśli poszukujesz najwyższej jakości, profesjonalizmu, spójności i pasji, BIOSALON to idealny wybór.

To miejsce, w którym możesz się zrelaksować, które każdego dnia gwarantuje swoim klientom dbałość o ich zdrowie i dobrą kondycję, z najwyższą troską o utrzymanie równowagi ekologicznej.  To nasza koncepcja Bio-Piękna … nieustanne analizowanie trendów i skutecznych działań mających na celu ochronę środowiska naturalnego; w ten sposób, rok po roku, tworzymy formuły i zabiegi wyłącznie dla BIOSALONÓW BIOBOTANIC.

Jeśli poszukujesz najwyższej jakości, profesjonalizmu, spójności i pasji,
BIOSALON to idealny wybór.

BIOSALON to miejsce, stworzone z pasją do fryzjerstwa i miłością do Matki Natury. To enklawa której powstanie zostało zainspirowane chęcią stworzenia miejsca, gdzie każdy klient poza otrzymaniem wartości dodanej w postaci odpowiednio dobranego zabiegu, zyskuje również możliwość poddania się rytuałom, mającym na celu ukojenie zmysłów, a także doznania ogólnego odprężenia dla naszego ciała. To warsztat w którym każdy zabieg jest wyjątkowy na swój sposób. To przejście z dotychczasowych tradycyjnych form fryzjerstwa w nową Erę zabiegów, kuracji dla włosów jak i skóry głowy w trakcie których każdy klient przeniesie się w inną sferę podświadomości. To indywidualne podejście do każdego klienta, oparte na rytuałach, bazujących na naturalnych, certyfikowanych produktach najwyższej jakości.  BIOBOTANIC  to SPA dla zmysłów i ciała w nowym, niepowtarzalnym wydaniu.

OFFICINA TRICOLAB DLA BIOSALONU

Negatywny wpływ działalności człowieka na środowisko naturalne nie może być dłużej ignorowany. Zanieczyszczenia i zmiany klimatyczne są dowodem na naruszenie równowagi biologicznej w wyniku stosowania dotychczasowych metod rozwoju. W takiej sytuacji klienci poszukują nie tylko wysokiej jakości kupowanych produktów, ale również pewności dotyczącej ich pozytywnego wpływu na środowisko.

Officina Tricolab to przestrzeń dająca salonom możliwość rozwoju oraz zyskania wartości dodanej w połączeniu z natychmiastowymi, namacalnymi korzyściami.

Oferujemy kształcenie ustawiczne obejmujące różne zakresy tematyczne: koloryzację, zabiegi na włosy i skórę głowy, stylizację, komunikację strategiczną.

Nasze laboratorium daje możliwość pogłębienia wiedzy technicznej (stylizacja włosów, pielęgnacja włosów i skóry głowy), a także wiedzy dotyczącej tego, jak sprostać oczekiwaniom klientów oraz osiągnąć doskonałość poprzez podejmowanie zrównoważonych pod względem środowiskowym działań.

Celem projektu jest  opracowanie i dostarczenie konkretnych instrumentów, które umożliwią wykorzystanie produktów marki BIOBOTANIC w efektywny sposób. Jest to realizowane poprzez szczegółowy opis potencjału produktów oraz zawartych w nich składników aktywnych, a wszystko po to, aby dokonać analizy najczęstszych problemów skórnych i, w konsekwencji, zaradzić im. Ciągłe pogłębianie swojej wiedzy i kompetencji daje możliwość bycia na bieżąco z najnowszymi tendencjami w zakresie pielęgnacji oraz stylizacji włosów, natomiast odpowiednio dobrane tematy (na przykład te związane z anatomią włosa oraz skóry) pozwolą umiejętnie wybrać i zasugerować właściwy produkt lub kurację.

SZKOLENIA DLA BIOSALONÓW

Bottega del colore to ekskluzywna akademia, która zrzesza wykwalifikowanych techników fryzjerstwa.
Została ona stworzona, aby zaopatrzyć wszystkich swoich członków w wiedzę techniczną i kulturową.

Profesjonaliści zyskują tu możliwość pogłębienia swojej wiedzy i rozwijania umiejętności, które pozwolą im wyróżnić się na tle konkurentów oraz sprawią, iż staną się oni kompetentnymi ekspertami w dziedzinie doradztwa w zakresie pielęgnacji włosów i zachowania ich pięknego wyglądu. To projekt dedykowany stylistom, którzy wierzą, iż inwestowanie w wysokiej jakości edukację ma zasadnicze znaczenie w rozwijaniu swoich umiejętności oraz byciu profesjonalistą.

GABINET TRYCHOLOGICZNY

Gabinet trychologiczny to miejsce, w którym analizie i diagnozie poddana zostaje skóra głowy oraz włosy. W celu ustalenia przyczyny występującego problemu, konieczna jest właściwa ocena. Niezbędnym narzędziem wykorzystywanym w badaniu trychologicznym, jest mikro kamera, przy  użyciu której, postawienie właściwej diagnozy jest kluczowym aspektem w leczeniu danego schorzenia. Następnie zastosowanie właściwej terapii, a także wdrożeniu odpowiedniej profilaktyki, mającej na celu wyeliminowanie ryzyka nawrotu zdiagnozowanego problemu.

W trosce o zdrowie skóry głowy i naturalny wygląd włosów, stworzyliśmy linię zabiegów opartych na produktach BIOBOTANIC. To w 100% naturalne kuracje lecznicze, które doskonale przeciwdziałają większości najczęściej występujących problemów, które w negatywny sposób oddziaływają na skórę głowy oraz włosy.