fbpx

Szampon na wypadanie włosów – Co powoduje wypadanie włosów? Jak zapobiec wypadaniu włosów?

szampon-na-wypadanie-wlosow

Szampon na wypadanie włosów

Co powoduje wypadanie włosów? Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Z wypadaniem włosów przychodzi mierzyć się każdemu. Regeneracja włosów to proces, który obejmuje jego wypadanie i ponowną odbudowę cebulki, taki jest naturalny cykl każdego włosa. U zdrowej osoby codziennie potrafi wypaść około 100 włosów, oczywiście ta liczba waha się w zależności od wieku, płci oraz rodzaju włosa. Nadmiernego wypadania włosów nigdy nie należy lekceważyć, ponieważ często prowadzą one do znacznie poważniejszych przypadłości, jednym z nich jest łysienie. Wypadanie włosów może być spowodowane wieloma bodźcami, poznaj najczęstsze z nich.

Przyczyny wypadania włosów:

  • Zmiany hormonalne (łysienie androgenowe)
  • Choroby i zażywane leki
  • Stres i brak snu
  • Trichotilomania
  • Nagła utrata masy ciała
  • Niewłaściwa pielęgnacja
  • Uszkodzenia mechaniczne
  • Bakterie, łuszczyca i grzybica
  • Toksyny ze środowiska

Sprawdzone sposoby na wypadanie włosów 

Jak najlepiej zadbać o swoje włosy i o ich najlepszy wygląd? Należy pamiętać,  że u większości ludzi po 25 roku życia włosy zmieniają swoją konstrukcję, stają się cienkie i gubimy ich coraz więcej niż wyrasta nowych. Mogą wypadać intensywniej,  gdy pielęgnacja nie jest odpowiednio dopasowana do rodzaju naszych włosów.

Wybór kosmetyków, szczególnie tych ekologicznych jest bardzo istotny i gwarantują widoczny efekt, gdy zostaną dobrane odpowiednio do naszych włosów. Przede wszystkim najważniejszy jest skład i brak obciążających składników dla włosów, takich jak  np. silikony. Należy zwiększać ich elastyczność za pomocą odpowiedniego nawilżenia i pamiętać, że piękne włosy to przede wszystkim zdrowa cebulka, to tam zaczyna się prawidłowy porost włosów. Zadbanie o prawidłowe ukrwienie skóry głowy pomoże w zatrzymaniu wypadania włosów. Dlatego masaże, poprawne mycie i regularne rozczesywanie włosów to bardzo ważna i często pomijana kwestia. Ważny jest również jest szampon na wypadanie włosów i jego wybór.

Często wypadające włosy to znak, że naszemu organizmowi brakuje substancji odżywczych potrzebnych dla komórek skóry głowy. Borykanie się z wypadającymi włosami oznacza że powinniśmy zadbać o odpowiednią dietę. Prawidłowy poziom żelaza, potasu, witaminy A, cynku, oraz witamin z grup B, C i E. To właśnie produkty bogate w te makro i mikro elementy powinny znaleźć się w naszym codziennym jadłospisie. Często lubimy chodzić na skróty i wybieramy suplementację dostępną w aptekach lub drogeriach w wygodnej formie pigułek. Oczywiście odpowiednio dobrane suplementy wzmocnią naszą skórę głowy i poprawia mikrokrążenie. Jednak nie są kuracja kompleksową i jedynie mogą wspomagać nasze działania podjęte w walce z wypadaniem włosów.

Kuracja przeciw wypadaniu włosów powinna być kompleksowa i obejmować różne obszary naszego życia. Rozpoczynając od wprowadzenia odpowiedniej diety, poprzez korzystanie z delikatnych i odpowiednich dla naszych włosów produktów takich jak szampon na wypadanie włosów i dbanie o odpowiednie rozczesywanie suszenie i zminimalizowanie narażenia na czynniki zewnętrzne,  które mogą nasze pasma osłabić.

Zapraszamy do zakupów w sklepie profesjonalne kosmetyki do włosów, farby fryzjerskie i profesjonalne farby do włosów.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie zostanie opublikowany

Top