fbpx

Czy kosmetyki organiczne są lepsze od kosmetyków tradycyjnych?

kosmetyki-organiczne 

Kosmetyki organiczne to więcej niż kosmetyki naturalne

Kiedy uświadomimy sobie, że nasza skóra podczas pielęgnacji pochłania aż 60% substancji z stosowanych przez nas kosmetyków. Dlatego tak ważne jest być zwracać uwagę na składniki, którym pozwalamy przenikać do naszego organizmu. Wiele się słyszy o zdrowym odżywianiu, a o uszy obiją się coraz to nowsza diety. Na rynku pojawia się więcej produktów, które przyjmują miano „Super foods”. Skoro tak bardzo zależy nam na zdrowej zbilansowanej diecie, po to żeby cieszyć się dobrym samopoczuciem , powinniśmy przykładać większą wagę do diety, którą fundujemy nasze skórze.

Jaki kosmetyk wybrać, żeby był kosmetykiem organicznym?

W poszukiwaniach w 100% organicznego kosmetyku, najważniejszą sprawą , którą bierzemy pod lupę jest skład i pochodzenie komponentów. Z założenia ponad 90% składników musi pochodzić z kontrolowanych upraw, które są w odpowiedni sposób hodowane . Tutaj przygoda z produkcją kosmetyków organicznych zaczyna się nie tylko przy samym składzie, ale o wiele wcześniej.

Za każdym razem, kiedy szukamy nowego kosmetyku staramy się wybierać takie które obiecują nam najlepsze rezultaty po stosowaniu. Rozglądając się po sklepowych półkach wpadają nam w ręce kosmetyki różnej jakości. Atrakcyjne opakowania szamponów, farb do włosów, kremów, emulsji do ciała, kosmetyków do włosów zawsze przyciągają wzrok, jednak charakteryzują się długim i nie zrozumiałym składem. Nie wyklucza to oczywiście spektakularnych rezultatów, ale czy są to długotrwałe efekty, które pozostaną z nami na długo. Silikony, które często możemy znaleźć w składzie większości szamponów, poprawiają kondycje i wygładzają łuskę włosa. Uczucie gładkich włosów sprawia, że z chęcią sięgamy po taki szampon kolejny raz i właśnie na takim zachowaniu zależy producentom szamponów. Zmuszenie konsumenta do korzystania z produktu, który daje powalający i natychmiastowy efekt, ale nie jest odżywczy dla naszych włosów i nie zapewnia im regeneracji. Silikon jest sztuczną, nierozpuszczalną w wodzie substancją, która na naszych włosach jak i skórze tworzy nieprzepuszczalną gładką barierę i tworzy iluzję wygładzonej skóry lub włosów.

Kosmetyki organiczne

Jakie normy powinien spełniać kosmetyk organiczny?

Jak wcześniej zostało wspomniane każdy certyfikat, oznacza inny standard. Dlatego szukając odpowiedniego kosmetyku dla siebie warto sprawdzić co kryje dane oznaczenie . Wszystkie wytyczne sprowadzają się do kilku głównych zasad. W składzie nie powinny się znaleźć sztuczne zapachy i konserwanty, produkty GMO, silikony, parabeny i syntetyczne tłuszcze. Dodatkowo powinien być ekologiczny i nie testowany na zwierzętach.
Różnica między stosowaniem produktów organicznych, czyli naturalnych w porównaniu z syntetycznymi substancjami jest kolosalna. Jeśli chcemy cieszyć się długotrwałymi efektami, musimy wybierać kosmetyki, które nie zatykają porów i nie są dla nas szkodliwe pod względem chemicznym. Produkt organiczny od podstaw będzie najlepszym odżywieniem dla naszej skóry.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie zostanie opublikowany

Top