fbpx

bioBOTANIC – farby bez amoniaku

farby-bez-amoniaku

Farby bez amoniaku

bioBOTANIC naturalna koloryzacja bez amoniaku

Odpowiednia farba do włosów jest jednym z kluczowych składowych udanej i zadowalającej koloryzacji. Na dzień dzisiejszy rynek oferuje Nam wiele produktów o różnym składzie, cenie oraz trwałości. Preparaty do koloryzacji, które znajdziemy na półkach sklepowych, dzielą się na trwale kryjące, szampony oraz kremy koloryzujące i wiele innych. Jak znaleźć farbę o najlepszym składzie i czym się kierować przy zakupie farby do włosów? Na popularności zaczynają zyskiwać farby do włosów bez amoniaku. Czy słusznie? Czy farby bez amoniaku są najmniej szkodliwe dla włosów? Producenci zapewniają, że farby bez amoniaku są bezpieczniejsze i delikatniejsze dla naszych włosów. Czy ten składnik jest kluczowy w farbie do włosów, jeśli tak, to czym zostaje zastąpiony? Wiele pytań pojawia się przy wyborze najlepszej farby dla naszych włosów. Dlatego warto zastanowić się nad składem farb, i mieć świadomość, które składniki są bezpieczne i konieczne przy koloryzacji, a które stanowią substancje szkodliwą dla naszego zdrowia.

Naturalna koloryzacja włosów bez amoniaku .

Amoniak  – jaką pełni funkcję w farbach do włosów?

Amoniak jest drażniącą substancją lotną, która powoduje pieczenie skóry oraz podrażnienie dróg oddechowych podczas aplikacji farby. Osoby uczulone na tę substancję, mogą doznać wszelkiego rodzaju groźnych powikłań, a nawet może dojść do wstrząsu anafilaktycznego.

Podczas procesu farbowania włosów, odgrywa niezwykle kluczową rolę, ponieważ poprzez rozchylenie łusek włosa pozwala na wchłonięcie pigmentu zawartego w farbie. Po upłynięciu 30 minut amoniak wyparowuje i znika ze struktury włosa, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Bez jego właściwości farba nie jest w stanie na trwale wniknąć w strukturę włosa, jedynie mogłaby oblepić pigmentem nasz włos, nie byłaby to jednak trwała koloryzacja.  Oznacza to, że farby bez amoniaku, nie były w stanie zapewnić tam długotrwałego efektu. Jednak produkty, bez „szkodliwej” substancji również są długotrwałe. Jak to się dzieje? Amoniak został zastąpiony innym nośnikiem, który nosi nazwę  monoetyloamina – MEA. Zamiennik amoniaku nie wywołuje na pierwszy rzut oka żadnych negatywnych skutków. Jest bezzapachowa  i nie działa drażniąco na skórę, czyli przyjemna w aplikacji.  Ale czy to wszystko co powinniśmy o niej wiedzieć? Naszym zdaniem jest kilka aspektów, którym trzeba się przyjrzeć, zanim sięgniemy po farbę „bez amoniaku” !

Farba do włosów bez amoniaku – naturalna koloryzacja włosów.

Czy lepiej wybrać farbę bez amoniaku?

Bardzo zauważalnym procesem w naszym społeczeństwie staje się dążenie do bycia ECO. Kładziemy coraz większy nacisk na naturalne pochodzenie produktów i ich skład. W naszych domach coraz rzadziej pojawiają się przetworzone produkty i zaczynamy świadomie dokonywać wyborów. Stawiamy na jakość, która idzie w parze ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Podczas codziennych zakupów zwracamy uwagę na etykiety i czytamy składy. Przyciągają nasz wzrok ikonki BIO, które stają się dla nas znaczącym wyznacznikiem podczas dokonywania wyboru. Dzieje się tak, ponieważ z każdym dniem społeczeństwo świadomych ludzi się powiększa. Świadomych pod kątem tego, co jest dla jest korzystne dla nas i naszego ciała.

Rozrasta się społeczność niosąca ze sobą wiedzę, popartą badaniami. Posiadamy dostęp do jakościowych informacji w publikacjach naukowych oraz Internecie. Na każde nurtujące pytanie jest odpowiedź! Wiedza pomaga nam w rozwianiu wątpliwości i podjęciu decyzji opartych o wiarygodne argumenty. Także podczas wyboru farby do włosów należy z niej korzystać.  Nie dajmy się zwieźć powszechnym chwytom reklamowym takim jak : „farba bez amoniaku” . Oczywiście skład farby jest niezmiernie istotny podczas wyboru farby dla każdego rodzaju włosów. Produkt z minimalną ilością szkodliwych substancji, będzie dla naszych włosów najlepszy.  Jednakże uzyskanie długotrwałego efektu, nie obejdzie się bez zastosowania nośników, które nam to zapewnią. W farbie musi występować substancja, która zadba o rozchylenie łuski i pozwoli na wniknięcie pigmentu do głębszych partii naszego włosa. Jak zadbać o włosy po koloryzacji?

Farba do włosów bez amoniaku – naturalna koloryzacja włosów.

Bądź klientem świadomym i wybieraj bezpieczne farby bez amoniaku.

Pozostajemy z założeniem, że farby „bez amoniaku” , w których zamiennikiem jest MEA – sól amonowa,  są łagodniejsze i to właśnie na ich zakup decydujemy się szukając najbezpieczniejszej farby do włosów. Co jeszcze powinniśmy wziąć pod uwagę dokonując zakupu? Nieobecność amoniaku w farbie, nie zapewni nam niezmiennej kondycji włosów, sprzed zabiegu koloryzacji.

Im drastyczniejsza zmiana, tym silniejszy proces chemiczny zachodzi w naszej strukturze włosa. Radykalna zmiana koloru w większym stopniu naraża nasz organizm na oddziaływanie substancji chemicznych. Kiedy decydujemy się na całkowitą zmianę wizerunku, zawsze starajmy się upewniać, że wybieramy farbę do włosów, która w swoim składzie nie posiada wielu szkodliwych substancji.

Jakich substancji wchodzących w skład preparatów od koloryzacji i dekoloryzacji włosów powinniśmy się wystrzegać? Oto składniki, które powinny znaleźć się na czarnej liście:

– parafenildiamina
– rezorcyna
– jod
– nikiel
– parabeny
– amoniak

Zwróćmy uwagę na składniki, które pomogą przy jednoczesnej regeneracji i odżywieniu włosów, tuż po koloryzacji. Odgrywają niezwykle ważną role przy utrzymaniu doskonałej kondycji włosów i skóry głowy, chroniąc je przed działaniem substancji chemicznych. Wszystkie składniki naturalne, ekstrakty z roślin i owoców są mile widziane na etykiecie. Także witaminy, antyoksydanty i białko. Odpowiedni produkt, napakowany składnikami organicznymi, pozwoli uzyskać satysfakcjonujący zdrowy wygląd włosów. Do składników, które stawią czoła substancjom chemicznym i ochronią strukturę włosa należą:

– ekstrakty z jagód goji
– sok z aloesu
– masło Karite – Thea

Mamy możliwość cieszyć się idealną, długotrwałą koloryzacją, bez poddawania naszych włosów torturom. Z odpowiednim kosmetykiem, możemy zapomnieć o wszystkich niepożądanych efektach, takich jak przesuszenie, łamliwość i nadmierne wypadanie włosów. Produkty, które wybieramy mają ogromny wpływ na nasze zadowolenie z efektu końcowego. Cieszmy się zdrowym stanem skóry głowy i naturalnym pięknem włosów, bez wysiłku!

Tutaj zamówisz profesjonalne kosmetyki do włosów oraz farby bez amoniaku.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie zostanie opublikowany

Top