fbpx

Farby do włosów – profesjonalne czy drogeryjne?

profesjonalne-farby-do-włosow

Farby do włosów – profesjonalne czy drogeryjne?

Czym różnią się farby fryzjerskie od farb drogeryjnych?

Obecnie na półkach sklepowych możemy znaleźć wiele produktów przeznaczonych do włosów do stosowania w domowych warunkach. Zaczynając od tych do pielęgnacji i odżywiania i kończąc na tych do koloryzacji. Kosmetyki drogeryjny to często jedne z pierwszych kosmetyków w które się zaopatrujemy. Są one ogólnodostępne i w atrakcyjnych cenach. Jeśli chcemy poznać powód dla którego warto swoim włosom zapewnić profesjonalne traktowanie, należy najpierw uchwycić różnice między kosmetykami fryzjerskimi a produktami drogeryjnymi.

Koloryzacja włosów to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów, równie chętnie wykonywany w domu jak i w salonie fryzjerskim. Z tą różnicą, że w salonie nie decydujemy o marce produktu, a nasze włosy są zawsze traktowane profesjonalnymi kosmetykami. Farbując włosy w domu, sięgamy często po produkty z marketów, które mogą wyrządzić nam więcej szkody niż pożytku.

Profesjonalne kosmetyki do włosów nie dość, że nie niszczą włosów a dodatkowo podczas koloryzacji odżywiają – specjalna technologia i obecność filtrów UV zapobiegają wyblaknięciu koloru. Farby z drogerii mają tendencję do szybkiego zmywania się i nie oszczędzają struktury włosów. Działanie jest oparte na natychmiastowym wniknięciu do włosów. Po samodzielnym nałożeniu farby, która okazuje się być złej jakości musimy dodatkowo odżywić włosy, stosując odżywki i kosmetyki odbudowujące i nawilżające włosy.

Jakość farb profesjonalnych i farb drogeryjnych

Porównanie obu rodzajów farb należy zacząć od podstaw. Jeśli weźmiemy pod lupę technologię działania w obu przypadkach – farby się nie różnią.

Są to farby trwałe dwuskładnikowe które zawierają:
• Środek alkalizujący zawierający barwniki
• Utleniacz (oxydant) wywołujący barwę.

Różnice pomiędzy farbą profesjonalną a drogeryjną:

Farby fryzjerskie profesjonalne:
• Osobno sprzedawana tuba kremu koloryzującego i oxydant.
• Najważniejsze są proporcje – krem koloryzujący i oxydant miesza się w odpowiednich proporcjach, jest to napisane na opakowaniu.
• Gęsta konsystencja po przyrządzeniu mieszanki
Profesjonalne farby do włosów sprzedawane są w hurtowniach lub sklepach fryzjerskich
• Bogata paleta kolorystyczna.

Farby drogeryjne:
• Sprzedawane w kompletnych zestawach – tubka kremu koloryzującego, oxydant, rękawiczki, odżywka po koloryzacji i instrukcja.
• Mniejsza paleta kolorystyczna.
• Konsystencja farby jest lejąca – ułatwia to rozprowadzanie farby samemu na włosach.

Stosowanie profesjonalnych farb zawsze daje nam rezultat idealny albo bardzo zbliżony do tego, który znajduje się na wzorniku. Po farbowaniu włosów drogeryjnymi farbami często możemy zauważyć na nich nieestetyczne i niechciane żółte refleksy lub odcień zdecydowanie ciemniejszy niż na opakowaniu.

Profesjonalne produkty są zdecydowanie lepsze od tych z drogerii. Taki produkt cały czas jest ulepszany – na rynek wychodzą nowe odcienie oraz stosowane są innowacyjne technologie pomagające przedłużyć trwałość koloru i zadbać o nawilżenie włosów. Naturalne składniki, które pielęgnują włosy na zupełnie innym poziomie i dają uczucie – nie tylko głębi koloru, ale również błyszczących i odżywionych włosów. Taki efekt cieszy nas o wiele dłużej i zapewnia satysfakcję z każdym następnym użytkowaniem.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie zostanie opublikowany

Top