fbpx

Jak poradzić sobie z nadmiernie przetłuszczającymi włosami?

jak-poradzic-sobie-z-nadmiernie-przetluszczajacymi-wlosami

Jak poradzić sobie z nadmiernie przetłuszczającymi włosami?

Przyczyny przetłuszczających się włosów

Nasze włosy są wyjątkowo różne. Każdy z nas ma inną strukturę włosa, porowatość i skręt. Wpływa to na ich stan i poziom nawilżenia. Jednakże przetłuszczające się włosy zaczyna się od skóry głowy, to właśnie tam zachodzą zmiany, które stają się przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości. Na długości włosów widoczne są jedynie efekty, czyli oklapnięte u nasady lub strączkujące się pasma włosów.

Głównym problemem często jest niedopasowana pielęgnacja lub problemy związane z naszym zdrowiem ogólnym. Zdarza się również, że jest to problem kombinowany.

Wewnętrzne przyczyny , które możemy wyróżnić:

  • Problemy hormonalne – nieunormowany poziom hormonów u kobiet i u mężczyzn to bardzo często powód nadmiernego wydzielania łoju na skórze głowy;
  • Łojotokowe Zapalenie Skóry (ŁZS) – dolegliwość autoimunnologiczna, podczas której nasza skóra ulega nadmiernemu złuszczaniu, któremu towarzyszy wzmożony łojotok;
  • Genetyka – często zdarza się, że po prostu odziedziczyliśmy taki typ „urody”.

Zewnętrzne przyczyny, które możemy wyróżnić:

  • Detergenty – przesuszanie skóry głowy silnymi detergentami, które często znajdują się w szamponach
  • Silikony – oblepiają włos i obciążają na całej długości, a nakładane wraz z szamponem na całą skórę głowy, mogą wywołać ich nadmierne przetłuszczanie;
  • Suche szampony – włosy nadmiernie traktowane tym środkiem mogą nadmiernie wytwarzać sebum, w celu ochrony i ponownego nawilżenia skóry głowy.

Jak zadbać o włosy, aby wyeliminować problem nadmiernego przetłuszczania się

Gdy już znajdziemy przyczynę problemu, najważniejszym krokiem jest właściwe postępowanie. Nie należy zmieniać drastycznie pielęgnacji, ale małymi krokami wdrażać lub eliminować produkty. Jeśli powodem są zewnętrzne błędy popełniane w pielęgnacji, postaraj się zaopatrzyć w naturalny i delikatny szampon i farby (najlepiej bez amoniaku), który ma naturalny, organiczny skład. Odpowiednio dobrane profesjonalne kosmetyki dedykowane do włosów z skłonnością do przetłuszczania.

Wprowadź do swojej regularnej rutyny kilka kroków, które mogą rozwiązać Twój problem:
Krok 1. Postaraj się wydłużyć odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi myciami włosów.
Krok 2. Nie nakładaj szamponu bezpośrednio na skórę głowy – rozcieńcz z odrobiną wody.
Krok 3. Masuj skórę głowy podczas mycia – pobudź krążenie .
Krok 4. Maskę lub odżywkę do włosów nakładaj tylko od połowy długości włosów – nie obciążysz w ten sposób włosów u nasady.
Krok 5. Włosy odsączaj delikatnie ręcznikiem – w ten sposób nie uszkodzisz ich struktury.
Krok 6. Nie trzymaj włosów w tzw. turbanie zbyt długo – przetłuszczająca się skóra głowy nie lubi wysokich temperatur i braku powietrza.
Krok 7. Produkty do stylizacji nakładaj tylko na długości włosów.
Krok 8 . Gdy tylko jest to możliwe, staraj się zrezygnować z suszenia włosów – nadmiernie wysuszona skóra ma tendencje do nadmiernego wydzielania łoju.

Z odpowiednimi organicznymi kosmetykami Twoje włosy mogą stać się ozdobą, a nie tylko codziennym zmartwieniem. Zadbaj o prawidłową pielęgnację z kosmetykami BioBotanic.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie zostanie opublikowany

Top