fbpx

Jak wybrać farbę do włosów bez amoniaku?

jak wybrać farbę do włosów bez amoniaku

Jak wybrać farbę do włosów bez amoniaku?

Farby bez amoniaku to jedne z najbezpieczniejszych środków do farbowania włosów. Jakie zalety mają farby bez amoniaku i jaką farbę wybrać? Podpowiadamy.

Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele produktów, za pomocą których możemy przeprowadzić koloryzację włosów. Ogromną popularnością wśród takich specyfików cieszy się farba bez amoniaku. Jest ona bezpieczna dla naszych włosów oraz skóry głowy. Jak właściwie działa farba bez amoniaku i dlaczego jest lepsza dla naszych włosów – dowiecie się w tym artykule.

Jak działa farba bez amoniaku?

Amoniak to drażniąca substancja chemiczna, będąca związkiem azotu i wodoru. Jako składnik preparatów kosmetycznych amoniak może wywoływać podrażnienia skóry, a nawet silne alergie. Zapach amoniaku jest wysoce drażniący i może być przyczyną dysfunkcji układu oddechowego. Farbowanie włosów preparatami zawierającymi amoniak zawsze było obarczone ryzykiem wystąpienia niepożądanych reakcji organizmu. W farbach to właśnie on odpowiada za trwałą koloryzację włosów i umożliwia cieszenie się kolorem włosów przez długi czas. Niestety amoniak też niszczy włosy i mocno je wysusza.

Producenci farb do włosów zaczęli wykorzystywać składniki, które nie są tak agresywne dla skóry i organizmu człowieka. Wyeliminowanie tego składnika z produktów do koloryzacji, pozwala stworzyć  kosmetyk bezpieczniejszy i delikatniejszy dla naszych włosów. Nie obciążający naszych pasm, gdyż nie zawierają wyniszczającego amoniaku. Mają one inne substancje koloryzujące, które tak nie drażnią skóry głowy. Działają one podobnie do amoniaku – z tą różnicą, że dużo wolniej rozchylają łuski włosów. Dzięki temu nie niszczą włosów.

Komu polecane są farby bez amoniaku?

Farba bez amoniaku przede wszystkim rekomendowana osobom, które chcą farbować włosy i jednocześnie ich nie niszczyć. Polecana jest też osobom, które mają przeciwwskazania do stosowania amoniaku. Kto powinien postawić na farby bez amoniaku:

  • kobiety w ciąży
  • osoby, które wykazują nadwrażliwość na amoniak lub mają delikatną skórę głowy
  • osoby, które narzekają na wypadanie włosów
  • osoby, które farbują włosy bardzo często

Jeśli chodzi o kobiety w ciąży, farba bez amoniaku jest dla nich zdecydowanie bardziej delikatna, a w dodatku nie ma tak duszącego zapachu, jak regularna farba do włosów. Farba bez amoniaku jest całkowicie bezpieczna zarówno dla przyszłej mamy, jak i dla maluszka.

Osoby, które są wrażliwe na amoniak lub mają tendencję do złego reagowania na składniki różnych kosmetyków, mogą mieć pewność, że farba bez amoniaku będzie dla nich w 100% łagodna. Nie obciąży i nie zniszczy ona też włosów, które mają tendencję do przesuszania się lub wypadania.

Jaka farba bez amoniaku jest najlepsza?

Na rynku dostępnych jest wiele farb bez amoniaku. I choć zdecydowanie mamy z czego wybierać, musimy zwrócić uwagę na jedną rzecz. Przede wszystkim brak obecności amoniaku nie świadczy o odżywczej i pielęgnującej farbie do włosów. Dobrze jest, gdy wybrana przez nas farba bez amoniaku, zawierała również składniki odżywcze i pielęgnujące. Farba taka, powinna też zawierać substancje, które pomagają utrzymać trwały kolor na włosach. Zawsze warto zwracać uwagę na etykietę i skład wybranego specyfiku, jeśli chcemy zachować piękny i zdrowy wygląd włosów, recepta jest prosta – bez amoniaku, ale z dodatkiem pielęgnujących i nawilżających składników.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie zostanie opublikowany

Top