fbpx

Jedyny na świecie system koloryzacji oparty na soku z aloesu, połączony z antyoksydają z atestem Bio oraz Wege od BioBotanic.

BIOTREND ZDUŃSKA WOLA

Czy Twoje włosy wiele już przeszły i są wyraźnie zmęczone chemicznymi farbami? Brakuje im zdrowego blasku, końcówki mają tendencję do rozdwajania się, są przesuszone, puszą się, i tworząc coś w rodzaju stogu siana, które trudno ujarzmić? Dlaczego tak się dzieje?

Jednym z najczęściej zmienianych elementów naszego wizerunku, jest właśnie kolor włosów. Tradycyjne farby chemiczne w trakcie koloryzacji mogą niszczyć strukturę włosów,  a zawarte w nich składniki powodować alergię i różnego rodzaju choroby skórne. Czy testowaliście lub interesowałyście się kiedykolwiek naturalnymi farbami do włosów? Czy znacie ich właściwości, skład i efekty długofalowego stosowania? Jeśli nie, spieszę z pomocą.

Po wielu latach stosowania chemicznych farb znaczna część długości moich włosów nadawała się do ścięcia. Niestety mój własny, naturalny prawie całkowicie siwy kolor włosów pozostawia wiele do życzenia- jest to szatyn z naturalną siwizną, bez żadnego wyrazu i głębi, a ponieważ mój zawód wymaga estetycznego wyglądu, to w żadnym wypadku nie mogłam pozwolić sobie na odrosty. Sytuacja i szybki odrost włosów wymagało również częstych zabiegów fryzjerskich. Fakt, iż była to często wizyta w celu koloryzacji tylko odrostów, jednak comiesięczna koloryzacja miała anty zdrowotny wpływ na moją skórę głowy i strukturę włosa. To był moment, kiedy pomyślałam, że może warto byłoby połączyć naturalną pielęgnację z koloryzacją opartą na wegańskich kosmetykach z certyfikatem Bio. Ostatecznie na zastosowanie farby wegańskiej zdecydowałam się w momencie, kiedy walczyłam z wypadaniem włosów oraz sucha skórą a farby chemiczne tylko potęgowały mój problem.

Na przeciw moim problemom wyszła firma BioBotanic z kolekcją do naturalnej koloryzacji Purify Color. Są to kosmetyki wegańskie z atestem Bio z certyfikowanych upraw. To linia niezwykle odżywczych i wydajnych produktów, które nie zawierają w swym składzie żadnych agresywnych substancji. W serii Purify Color, jako kosmetyki wegańskie wykorzystujemy regenerujące i przeciwutleniające właściwości jagód Goji, które pozwalają utrwalić kolor oraz niezwykłe właściwości masła Karité, które nadaje włosom blask, jednocześnie redukując stres oksydacyjny. Produkty linii Purify Color wpisują się w nurt aromaterapii, stanowią źródło zdrowia, nawadniają włókno kapilarne i nadają włosom blask.

Warto również zaznaczyć, iż oprócz faktu, że są to naturalne ,wegańskie kosmetyki to w 100% pokrywają siwe włosy. Wiele osób słysząc „naturalne farby” zwykle ma przed oczami dosyć wąską paletę kolorystyczną, składającą się z klasycznych brązów, czerni i rudości. Z podstawowej palety 37 barw Purify color możemy uzyskać aż około 200 kombinacji głębokiej i niepowtarzalnej koloryzacji. Jeszcze do niedawna rzeczywiście była ona uboga, ale w związku narastającym zainteresowaniem kosmetykami naturalnymi firma BioBotanic rozszerzyła ofertę o odcienie chłodnych brązów, ciepłych złotych blondów oraz płomiennych czerwieni. Naturalne farby dają możliwość łączenia różnych odcieni i uzyskania ciekawego głębokiego efektu, bez ryzyka zniszczenia struktury włosów a przy tym są kosmetykami wegańskimi.

Zabieg koloryzacji Purify color może być przeprowadzony na dwa sposoby. Jeden z nich jest innowacyjny na rynku technik koloryzacyjnych. Otóż jest przeprowadzany na ciepło, jako zabieg Spa na włosy i skórę głowy. Ekskluzywna miseczka z ceramiki, pochodzącej ze słynnego włoskiego miasta Impruneta. Została ona wykonana ręcznie, przez miejscowego rzemieślnika artystę, Sergio Ricceri, którego rodzina stała się symbolem tradycji w regionie Toskanii. Ów innowacyjny rytuał Purify color ma na celu wprowadzenie Cię w inny wymiar, stanowi swoistą wartość dodaną. W trakcie takiego zabiegu Czujesz się zrelaksowany i odprężony.

 

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie zostanie opublikowany

Top