fbpx

Naturalne kosmetyki ekologiczne

naturalne-kosmetyki-ekologiczne

Naturalne kosmetyki ekologiczne

Zalety korzystania z kosmetyków ekologicznych

Często zdarza się nam wpadać w wir niepotrzebnych trendów. Ze względu na to, że stają się popularne i przez wielu nagłaśniane. Świadomość korzystania z odpowiednich kosmetyków jest niesamowicie istotna. Przede wszystkim ważna jest wiedza na temat składników, które znajdują się w ich składzie. Sięgając po kosmetyki tylko ze względu na popularność lub interesującą etykietę możemy zostać nieświadomie zmanipulowani. Jednak trendy nie zawsze są manipulacją marketingową. Zazwyczaj rosnące zainteresowanie przez konsumentów ideologią weganizmu lub ekologii w stosunku do używanych na co dzień produktów, powoduje zwiększenie produkcji i przyciąganie do marki rozpoznawalnymi sloganami : wegańskie, organiczne, naturalne, ekologiczne.
Kosmetyk, którego skład świeci przykładem , czyli prosty i bez zbędnych tanich ulepszaczy. Taki produkt obroni się sam, bez wizualnych dekoracji na etykiecie. Jednak konsumentom ciężko jest odkryć dobry kosmetyk, wśród tych dobrze reklamowanych. Najważniejsze jest to, żeby uważnie czytać oznaczenia i skład. Oznaczenia certyfikowane, które zapewniają nas o przebadanych standardach i pozwalają na szybkie zakwalifikowanie produktu do konkretnej grupy kosmetyków.

Kosmetyki ekologiczne, czyli przyjazne dla nas i środowiska

Kosmetyk sygnowany tytułem – EKO kosmetyki. Jest to słowo, które dobrze się kojarzy i przywodzi na myśl zielone, zdrowe i przyjazne środowisku produkty . Ten slogan jest tak powszechnie wykorzystywany przez producentów, aż odnosimy wrażenie, że co drugi produkt jest ekologiczny.

Jaki jest kosmetyk ekologiczny?

Najważniejszym aspektem, który muszą spełnić jest to, że powinny zostać wyprodukowane z surowców ekologicznych. Niestety nie zostało usystematyzowane ile procent składników EKO lub BIO, musi znaleźć się w danym produkcie. Oznacza to, że każdy kosmetyk ekologiczny np.: farby do włosów ekologiczne lub ekologiczna odżywka do włosów, nie są sobie równe. Ekologicznie rzecz biorąc procent tych składników w obu produktach może być znikomy i w większości składniki są nadal tanimi wypełniaczami. Zwracać uwagę należy na certyfikaty, ponieważ one określają normy, które musi spełnić dany kosmetyk. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę certyfikatu i sprawdzić czy jest wystarczająco ekologiczny.
Istnieje również lista dozwolonych przy produkcji konserwantów, ponieważ ciężko jest kosmetykom bez nich obejść, aby wydłużyć termin przydatności. W kosmetykach ekologicznych nie powinny się znaleźć : silikony, wyciągi z roślin genetycznie modyfikowanych (GMO), syntetyczne barwniki i aromaty.
Na każde następne zakupy warto wyruszyć z wiedzą, która pomoże i usprawni wybór najlepszego kosmetyku. Wyłonić dobry kosmetyk wśród, coraz to nowszych i lepiej reklamowanych to nie lada wyzwanie. Biorąc pod lupę każdy skład, wybieramy kosmetyk ze względu na substancje odżywcze i regenerujące, a nie tylko kolorową etykietę. I pamiętajmy o oznaczeniach certyfikatów, które przyspieszą selekcje i pogrupują za nas część produktów.

Naturalne kosmetyki ekologiczne

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie zostanie opublikowany

Top