fbpx

Wegańskie kosmetyki – chwilowa moda czy początek dużej zmiany?

kosmetyki-weganskie

Nie tylko dla wegan, ale również dla miłośników naturalnych  czy ekologicznych kosmetyków

Kosmetyki wegańskie

O wegańskiej diecie wiedzą już chyba wszyscy. Wyeliminowanie z codziennej diety produktów pochodzenia zwierzęcego oraz zastąpienie odzieży i galanterii skórzanej – Eko skórą. Oczywiście znamy wiele wegetarianów, którzy poprzestają na niejedzeniu mięsa, jednak nie taka jest idea wegetarianizmu oraz weganizmu. Każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę z ilości produktów odzwierzęcych znajdujących się w naszych kosmetykach. Kosmetyki wegańskie są jeszcze bardzo mało powszechnym produktem na polskim rynku, jednak sukcesywnie są wprowadzane.

Bezpieczne, naturalne i nie testowane na zwierzętach – kosmetyki wegańskie.

Kosmetyk pozbawiony w swym składzie wszystkich substancji odzwierzęcych ani pozyskiwanych w sposób, który krzywdzi zwierzęta. Cruelty free może być już każdy kosmetyk, zaczynając od produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów, poprzez kolorówki i preparaty do ciała i kończąc na pielęgnacji twarzy. Weganizm nie jest tylko dietą i rezygnacją z produktów odzwierzęcych. Pochłania również inne aspekty życia. W trosce o wszystkie zwierzęta, są tworzone syntetyczne zamienniki lub po prostu zastępowane są naturalnymi roślinnymi składnikami.
Każdy kosmetyk Vege powinien być oznaczony odpowiednim certyfikatem. Takie oznaczenie zapewni nas, że mamy do czynienia z produktem, który nie zaszkodził podczas produkcji, środowisku i zwierzętom.

Wegańskie kosmetyki to nie tylko wegańskie składniki

Produkt oznaczony jako wegański nie może być na żadnym etapie produkcji testowany na zwierzętach. Koncerny kosmetyczne, które mogą się pochwalić oznaczeniem „cruelty-free”, muszą spełniać podstawowy warunek, którym jest wycofanie się z testów na zwierzętach. Każda linia kosmetyków powinna być „wolna od okrucieństwa”. Dostawcy składników również powinny mieć podpisane oświadczenie wiarygodności „cruelty free”.

Podczas kolejnych zakupów, szukając kosmetyków, zwróć uwagę na etykietę. Kosmetyki organiczne, wegańskie i ekologiczne to nie tylko dobry wpływ na środowisko i podążanie za trendami, to również zbawienny wpływ naturalnych komponentów na nasze ciało. Skóra się odwdzięczy promiennym wyglądem , a dla środowiska ekologiczne rozwiązanie nie pozostaną obojętne.

Kosmetyki wegańskie

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie zostanie opublikowany

Top